Seollal
Od niepamiętnych czasów Koreańczycy uważają księżycowy Nowy Rok za jedno z najważniejszych świąt. W tym roku dzień ten wypadł 31 stycznia. Koreański Nowy Rok znany bardziej jako Seollal, oznacza pierwszy dzień kalendarza lunarnego. Jest to przede wszystkim czas wolny od pracy. Większość Koreańczyków wraca w tym czasie do swoich rodzinnych miast by odwiedzić rodziców i dalsze rodziny. Tego dnia dzieci i te duże i te małe składają pokłon swoim rodzicom i dziadkom. Pokłon dla starszyzny powinien być głęboki, pełen czci i szacunku.
Ważnym elementem Seollal jest spożywanie dokguk, zupa z kluskami ryżowymi. Po zjedzeniu tej zupy każdej osobie przybywa jeden rok w metryce. Po posiłku całe rodziny poświęcają wolny czas tradycyjnym koreańskim grą planszowym, często puszczają latawce.
Rok 2014, to rok niebieskiego drewnianego konia. Od czasów starożytnych konie były istotną częścią życia Koreańczyków. Wykorzystywane jako środek transportu, ich grzywy służyły jako ozdoba tradycyjnych koreańskich kapeluszy, skórę wykorzystywano na buty a ścięgna do łuków. Według wierzeń koreańskich, konie to przewodnicy dusz. Akcesoria końskie odnaleziono w grobowcach w Gyeongju.
Według legendy, założyciel Korei wykluł się z jaja przyniesionego przez konia z nieba.
Na cześć roku niebieskiego drewnianego konia muzea i galerie w całej Korei organizują wystawy związane z tym zwierzęciem. Muzeum Narodowe w Seulu prezentuje obrazy, fotografie i inne materiały, które odzwierciedlają rolę konia w kulturze koreańskiej na przestrzeni wieków.
Muzeum w Gyeongju przygotowało wystawę zdjęć koni z koreańskich skarbów narodowych.