Tachibana -Unzen
W sanktuariach shinto miejsca kultu podlegają ścisłej hierarchii. Najwyżej stoi Daijingu-są to wielkie budynki bogów, niżej budynki bogów zwane Jingu, potem Taisha i na końcu Jinja - przybytki bóstw. W każdej świątyni znajduje się główny pawilon zwany handem-to w nim znajduje się substrat bóstwa i haiden - pawilon modlitwy. Wierni mają wstęp jedynie do tego drugiego, do głównego pawilonu mogą wejść tylko najwyżsi rangą kapłani i to tylko w określone dni roku.
W chramie shintoistycznym należy odpowiednio się zachowywać. Informują o tym tabliczki z rysunkami i opisem.
Po przekroczeniu bramy torii, należy dokonać oczyszczenia poprzez umycie dłoni i przepłukanie ust w przeznaczonym do tego miejscu. Najpierw trzymając czerpak w prawej ręce obmywamy lewą dłoń, następnie zmieniamy uchwyt i myjemy prawą dłoń. potem ponownie trzymając chochelkę w prawej dłoni robimy miseczkę i zebraną w niej wodą płuczemy usta, na zakończenie obmywamy czerpak.
Należy zwrócić uwagę, by użyta woda nie dostała się z powrotem do głównej kadzi.
Potem można już się udać do pawilonu kultu, który znajduje się przed pawilonem głównym. Wierni mogą bić w dzwon i klaszcząc w dłonie przywołać bóstwo by ich wysłuchało.
Sposób oddawania kultu obejmuje rzucenie monety do skrzynki na datki, pokłony i klaśnięcia dłońmi. Powinno się wrzucić monetę do skrzynki, kilkakrotnie potrząsnąć sznurem, na którego końcu zawieszony jest dzwoneczek, dwa pokłony-dwa razy klaskamy, potem krótka modlitwa i na zakończenie pokłon.
Pod koniec wizyty w chramie można zakupić amulet, wylosować wróżbę lub na tabliczce zapisać życzenie. Tabliczki ema zawiesza się na specjalnych stojakach na terenie świątyni.